Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


чехія:ліберець:на_вічну_пам_ять_борцям_української_галицької_армії

Розбіжності

Тут показані розбіжності між вибраною ревізією та поточною версією сторінки.

Посилання на цей список змін

Both sides previous revision Попередня ревізія
чехія:ліберець:на_вічну_пам_ять_борцям_української_галицької_армії [2017/09/24 10:55]
memorial
чехія:ліберець:на_вічну_пам_ять_борцям_української_галицької_армії [2017/09/24 10:57] (поточний)
memorial
Рядок 7: Рядок 7:
 Пам'​ятник споруджено у 1927 р. за ініціативи української громади м. Ліберець,​ яку творили різні місцеві організації:​ «Українське допомогове товариство»,​ «С.У.П.О»,​ філії «УВРС» , «Сокола» та ін. Вони складалися з колишніх вояків УНР, переважно бійців так званої Гірської бригади Української Галицької Армії (УГА), яких наприкінці Першої світової війни було розміщено у таборі для інтернованих у м. Німецьке Яблонне (тепер Яблонне в Под'​єштеді). Автор проекту - визначний художник-графік - Василь Касіян. Це - єдина праця Касіяна в монументальному мистецтві,​ й художник вирішив її у нетрадиційному ключі. У загальному рішенні переважає не монументальна,​ а жанрова основа. Скульптурна група, що розташована по вертикальній і горизонтальній осі, справляє глибоке емоційне враження. Це напруження досягається контрастом динамічних (вертикальних) постатей одинокої матері з двома дітьми та статичної (горизонтальної) фігури загиблого батька-солдата. Надзвичайною майстерністю позначена проробка кожної деталі монументу:​ типовий український одяг матері,​ дітей, форма, зброя та амуніція полеглого солдата Першої світової війни. Пам'​ятник споруджено у 1927 р. за ініціативи української громади м. Ліберець,​ яку творили різні місцеві організації:​ «Українське допомогове товариство»,​ «С.У.П.О»,​ філії «УВРС» , «Сокола» та ін. Вони складалися з колишніх вояків УНР, переважно бійців так званої Гірської бригади Української Галицької Армії (УГА), яких наприкінці Першої світової війни було розміщено у таборі для інтернованих у м. Німецьке Яблонне (тепер Яблонне в Под'​єштеді). Автор проекту - визначний художник-графік - Василь Касіян. Це - єдина праця Касіяна в монументальному мистецтві,​ й художник вирішив її у нетрадиційному ключі. У загальному рішенні переважає не монументальна,​ а жанрова основа. Скульптурна група, що розташована по вертикальній і горизонтальній осі, справляє глибоке емоційне враження. Це напруження досягається контрастом динамічних (вертикальних) постатей одинокої матері з двома дітьми та статичної (горизонтальної) фігури загиблого батька-солдата. Надзвичайною майстерністю позначена проробка кожної деталі монументу:​ типовий український одяг матері,​ дітей, форма, зброя та амуніція полеглого солдата Першої світової війни.
  
-Деталізація,​ проробка емоцій постав,​ композиційне новаторство скульптурної групи - усі ці риси створюють мимовільні асоціації із широкознаним у Чеській Республіці пам'​ятником відомого скультура Отто Гутфренда ​<a href="http://​www.ceskem.cz/​nachodsko/​babiccino-udoli/​1051-pomnik-babicka-s-detmi-od-otto-gutfreunda.html" target="​_blank">​«Бабуся з дітьми»</a>, який було відкрито у 1922 р. на вшанування столітнього ювілею від дня народження класика чеської літератури - Божени Нємцової. У 20 р.р. минулого століття Отто Гутфренд,​ на той час визнаний майстер модерністської (кубістичної) скульптури,​ викладав монументальне мистецтво в празьких університетах й міг бути вчителем Миколи Касіяна,​ який на той час вивчав мистецтво в Празі.+Деталізація,​ проробка емоцій постав,​ композиційне новаторство скульптурної групи - усі ці риси створюють мимовільні асоціації із широкознаним у Чеській Республіці пам'​ятником відомого скультура Отто Гутфренда ​[[http://​www.ceskem.cz/​nachodsko/​babiccino-udoli/​1051-pomnik-babicka-s-detmi-od-otto-gutfreunda.html|«Бабуся з дітьми»]], який було відкрито у 1922 р. на вшанування столітнього ювілею від дня народження класика чеської літератури - Божени Нємцової. У 20 р.р. минулого століття Отто Гутфренд,​ на той час визнаний майстер модерністської (кубістичної) скульптури,​ викладав монументальне мистецтво в празьких університетах й міг бути вчителем Миколи Касіяна,​ який на той час вивчав мистецтво в Празі.
  
 Оригінальне фото нижче взято з газети "​Український тиждень"​ від 11.11.1935 Оригінальне фото нижче взято з газети "​Український тиждень"​ від 11.11.1935
чехія/ліберець/на_вічну_пам_ять_борцям_української_галицької_армії.txt · Востаннє змінено: 2017/09/24 10:57 by memorial